Txprepsfootball.com

CLASS 4A DIVISION I

Region I

Clint 30, San Angelo Lake View 14

Decatur 49, Pampa 28

Fort Stockton over San Elizario (Forfeit)

Canyon 16, Wichita Falls Hirschi 0

Dumas 37, Lake Worth 27

Andrews 67, Clint Mountain View 0

Springtown 59, Hereford 13

Big Spring 32, El Paso Riverside 26

Area Round

Decatur 42, Clint 21

Canyon 59, Fort Stockton 7

Dumas 31, Andrews 20

Springtown 56, Big Spring 0

Regional Semifinals

Decatur (7-5) vs. Canyon (10-1), 3 p.m. Friday at Abilene’s Anthony Field

Dumas (11-1) vs. Springtown (10-2), 4 p.m. Thursday at Big Spring’s Memorial Stadium

Region II

Midlothian Heritage 70, River Oaks Castleberry 7

Paris 56, Dallas Lincoln 26

Kennedale 44, Brownwood 7

Melissa 62, Dallas Carter 20

Argyle 79, North Dallas 0

Stephenville 56, Benbrook 14

Wilmer-Hutchins 31, Kaufman 28

La Vega 51, Fort Worth Western Hills 0

Area Round

Paris 38, Midlothian Heritage 28

Melissa 43, Kennedale 17

Argyle 56, Stephenville 27

Waco La Vega 42, Wilmer-Hutchins 7

Regional Semifinals

Paris (8-4) vs. Melissa (11-1), 7:30 p.m. Friday at Commerce’s Memorial Stadium

Argyle (12-0) vs. Waco La Vega (9-2), 7:30 p.m. Friday at Joshua’s Owl Stadium

Region III

Lindale 29, Vidor 13

Needville 51, Houston Furr 13

Tyler Chapel Hill , Livingston 37

Stafford 63, Houston North Forest 6

Freeport Brazosport 44, Houston Wheatley 16

Huffman-Hargrave 19, Palestine 10

El Campo 63, Houston Yates 6

Kilgore 42, Splendora 0

Area Round

Lindale 70, Needville 56

Tyler Chapel Hill 40, Stafford 14

Huffman-Hargrave 42, Freeport Brazosport 12

Kilgore 27, El Campo 14

Regional Semifinals

Lindale (10-2) vs Tyler Chapel Hill (8-4), 7 p.m. Friday at Tyler’s Rose Stadium

Huffman-Hargrave (10-1) vs. Kilgore (9-3), 7 p.m. Friday at Jasper’s Bulldog Field

Region IV

Lampasas 61, Uvalde 14

Corpus Christi Miller 70, La Feria 7

Boerne 38, Burnet 7

Port Lavaca Calhoun 74, Zapata 0

Corpus Christi Calallen over Rio Grande City Grulla, (Forfeit)

Canyon Lake 48, La Vernia 27

Alice 21, Hidalgo 14

Austin LBJ 61, Pleasanton 0

Regional Semifinals

Area Round

Corpus Christi Miller 54, Lampasas 49

Boerne 27, Port Lavaca Calhoun 24

Corpus Christi Calallen 37, Canyon Lake 31

Austin LBJ 72, Alice 20 

Regional Semifinals

Corpus Christi Miller (8-4) vs. Boerne (9-2), 7:30 p.m. Friday at San Antonio's Alamodome

Corpus Christi Calallen (10-2) vs. Austin LBJ (7-2), 7:30 p.m. Friday at Indian Stadium in Jourdanton

CLASS 4A DIVISION II

Region I

Sweetwater 69, Levelland 24

Celina 52, Vernon 0

Lubbock Estacado 48, Pecos 6

Iowa Park 34, Sanger 20

Graham 62, Van Alstyne 10

Perryton 34, Monahans 20

Aubrey 62, Mineral Wells 14

Midland Greenwood 50, Seminole 20

Area Round

Celina 37, Sweetwater 22

Iowa Park 42, Lubbock Estacado 21

Graham 49, Perryton 7

Aubrey 21, Midland Greenwood 17

Regional Semifinals

Celina (5-4) vs. Iowa Park (9-2), 6 p.m. Friday at Denton’s Apogee Stadium

Graham (9-1) vs. Aubrey (11-1), 6 p.m. Saturday at Arlington’s Globe Life Park

Region II

Nevada Community 28, Glen Rose 25

Texarkana Pleasant Grove 55, Bullard 21

Caddo Mills 60, Hillsboro 0

Van 34, Texarkana Liberty-Eylau 0

Mexia 44, Longview Spring Hill 26

Sunnyvale 38, Ferris 14

Gilmer 54, Canton 21

Godley 41, Quinlan Ford 12

Area Round

Texarkana Pleasant Grove 42, Nevada Community 0

Caddo MIlls 43, Van 27

Sunnyvale def. Mexia, forfeit

Gilmer 42, Godley 20

Regional Semifinals

Texarkana Pleasant Grove (9-3) vs. Caddo Mills (11-0), 2 p.m. Friday at Royse City ISD Stadium in Royse City

Sunnyvale (6-4) vs. Gilmer (11-1), 2 p.m. Friday at Athens’ Bruce Field

Region III

Salado over Rusk, (Forfeit)

Bellville 41, Hardin-Jefferson 10

Carthage over Gatesville, (Forfeit)

Silsbee 50, La Marque 6

West Orange-Stark 59, Sweeny 8

China Spring 45, Jasper 19

Sealy 41, Orangefield 0

Center 31, Connally 30

Area Round

Salado 28, Bellville 23

Carthage 49, Silsbee 0

China Spring 35, West Orange-Stark 22

Sealy 38, Center 7

Regional Semifinals

Salado (11-1) vs. Carthage (10-0), 5:30 p.m. Friday at Porter’s Randall Reed Stadium

China Spring (9-2) vs. Sealy (9-2), 2 p.m. Friday at College Station’s Cougar Stadium

Region IV

Navasota 72, Austin Achieve 7

Rockport-Fulton 38, Carrizo Springs 28

Geronimo Navarro 31, Cuero 28

Raymondville 48, Devine 47

Hondo 38, Ingleside 28

Wimberley 27, Smithville 6

Sinton 57, Pearsall 8

Giddings 48, Manor New Tech 0

Area Round

Navasota 39, Rockport-Fulton 34

Geronimo Navarro 52, Raymondville 18

Wimberley 54, Hondo 14

Sinton 28, Giddings 11

Regional Semifinals

Navasota (8-3) vs. Geronimo Navarro (10-2), 7 p.m. Friday at Giddings’ Buffalo Stadium

Wimberley (9-3) vs. Sinton (8-3), 2 p.m. Saturday at Converse’s Rutledge Stadium

© 2006-2020 Designed and Owned by Txprepsfootball.com