How State Ranked Teams Fared Sept. 30-Oct. 2

CLASS 6A

Rk. Team W-L Result Score

1. Austin Westlake 5-0 d. San Marcos 56-0

2. Katy 6-0 d. Katy Tompkins 56-21

3. Southlake Carroll 6-0 d. Keller 49-13

4. Denton Guyer 6-0 d. Prosper 35-7

5. Duncanville 3-1 idle

6. Humble Atascocita 5-1 d. Humble Kingwood 49-14

7. Katy Tompkins 5-1 lost to Katy 56-21

8. Rockwall-Heath 5-1 d. Mesquite Horn 45-3

9. Spring Westfield 5-0 d. Spring 31-21

10. Galena Park North Shore 5-1 d. Humble 68-6

CLASS 5A DIVISION I

Rk. Team W-L Result Score

1. Denton Ryan 5-1 d. Frisco Centennial 37-7

2. College Station 5-0 idle

3. Highland Park 4-1 d. Sherman 35-17

4. Longview 5-1 d. Wylie East 56-0

5. CC Veterans Memorial 6-0 d. CC Ray 79-10

6. Colleyville Heritage 4-1d. Midlothian 10-7

7. Amarillo Tascosa 5-1 d. Lubbock 82-0

8. Frisco Lone Star 4-1 d. Frisco Reedy 42-6

9. Katy Paetow 5-0 d. Houston Milby 56-0

10. Fort Bend Hightower 3-1 vs. Angleton Sat.

CLASS 5A DIVISION II

Rk. Team W-L Result Score

1. Aledo 5-0 idle

2. Fort Bend Marshall 5-0 vs. Houston Sharpstown Sat.

3. Lovejoy 5-0 d. Prosper Rock Hill 55-14

4. Ennis 5-0 idle

5. Lubbock Cooper 4-1 idle

6. South Oak Cliff 4-1 d. Mesquite Poteet 77-3

7. Nederland 5-0 d. Santa Fe 31-0

8. Wichita Falls Rider 5-0 idle

9. Texarkana Texas 4-0 d. Hallsville 37-24

10. SA Alamo Heights 5-0 idle

CLASS 4A DIVISION I

Rk. Team W-L Result Score

1. Argyle 4-1 lost to Melissa 21-0

2. CC Calallen 4-1 lost to SA Cornerstone 31-6

3. Austin LBJ 5-0 idle

4. Tyler Chapel Hill 5-1 lost to Lindale 36-14

5. Stephenville 5-0 idle

6. El Campo 4-1 idle

7. Waco La Vega 3-2 idle

8. Melissa 4-2 d. Argyle 21-0

9. Huffman Hargrave 5-0 idle

10. Kilgore 4-1 idle

CLASS 4A DIVISION II

Rk. Team W-L Result Score

1. Carthage 4-0 d. Texarkana Pleasant Grove 31-6

2. Gilmer 4-1 idle

3. Celina 4-1 idle

4. West Orange-Stark 4-1 d. Hardin-Jefferson 54-7

5. China Spring 5-0 idle

6. Bellville 5-0 idle

7. Van 6-0 d. Texarkana Liberty-Eylau 27-25

8. Geronimo Navarro 4-1 idle

9. Cuero 4-1idle

10. Sinton 4-1 d. Rockport-Fulton 28-21

CLASS 3A DIVISION I

Rk. Team W-L Result Score

1. Tus. Jim Ned 5-0 idle

2. Brock 5-0 d. Paradise 35-16

3. Hallettsville 4-1 idle

4. Vand. Industrial 5-1 d. Aransas Pass 68-0

5. Yoakum 4-1 idle

6. Mount Vernon 5-0 d. Commerce 63-22

7. West 6-0 d. Madison 60-12

8. Grandview 5-1 d. Life Oak Cliff 59-0

9. Tatum 4-1 idle

10. Lorena 4-2 d. Troy 55-14

CLASS 3A DIVISION II

Rk. Team W-L Result Score

1. Franklin 6-0 d. Riesel 75-13

2. Gunter 6-0 d. Bells 41-14

3. Childress 5-0 d. Amarillo Highland Park 64-8

4. Holliday 5-0 idle

5. West Rusk 5-0 idle

6. Newton 4-1 d. Anderson-Shiro 58-0

7. Waskom 4-1 idle

8. Canadian 4-1 d. Spearman 38-37

9. Abernathy 5-0 idle

10. Idalou 5-0 idle

CLASS 2A DIVISION I

Rk. Team W-L Result Score

1. Refugio 6-0 d. Ganado 57-7

2. Shiner 6-0 d. Wall 42-14

3. Timpson 4-0 d. Boonesville, Ark. 57-40

4. Crawford 5-0 d. Tolar 19-7

5. Cisco 4-1 idle

6. Hawley 5-0 idle

7. New Deal 4-1 idle

8. Mason 4-1 idle

9. Beckville 6-0 d. Hawkins 61-13

10. Forsan 5-0 idle

CLASS 2A DIVISION II

Rk. Team W-L Result Score

1. Mart 5-0 idle

2. Windthorst 6-0 d. Hamlin 45-0

3. Muenster 6-0 d. Collinsville 56-13

4. Albany 5-0 d. Olney 55-6

5. Wellington 3-2 d. Valley View 47-7

6. Stratford 5-1 d. Dalhart 38-13

7. Falls City 4-1 d. Pettus 2-0

8. Eldorado 4-0 idle

9. Vega 5-1 d. Clarendon 34-14

10. Chilton 4-0 idle



Featured Posts