How AP Top Ten Fared Week Eight

Class 6A

1. Allen (7-0) beat Denton Guyer 42-7.

2. DeSoto (7-0) beat Irving 51-7.

3. Lake Travis (6-1) beat Kyle Lehman 68-0.

4. Cibolo Steele (6-1) beat New Braunfels Canyon 21-14.

5. The Woodlands (7-0) beat Conroe Oak Ridge 42-2.

6. Galena Park North Shore (6-1) beat Humble Kingwood 38-21.

7. San Angelo Central (7-0) beat Wolfforth Frenship 63-21.

8. Converse Judson (6-1) beat SA Wagner 51-16.

9. Southlake Carroll (6-1) beat Lewisville Marcus 33-21.

10. Round Rock Cedar Ridge (8-0) beat Round Rock 51-43.

Class 5A

1. Aledo (6-0) at FW Eaton, Saturday.

2. Cedar Park (7-0) beat Georgetown 41-20.

3. Manvel (7-0) beat Fort Bend Elkins 50-14.

4. Denton Ryan (7-0) beat Sherman 57-14.

5. Richmond Foster (7-0) beat Rosenberg Terry 67-41.

6. Waxahachie (6-1) lost to Mansfield Legacy 45-33.

7. Lancaster (6-1) beat Mansfield Timberview 30-7.

8. Texarkana Texas (7-0) beat Mount Pleasant 27-7.

9. College Station (8-0) beat Bryan Rudder 48-0.

10. Frisco Lone Star (6-1) beat Frisco Wakeland 38-35.

Class 4A

1. West Orange-Stark (8-0) beat Sour Lake Hardin-Jefferson 62-0.

2. Argyle (6-0) beat Gainesville 48-0.

3. La Vega (7-0) beat China Spring 17-10.

4. Cuero (7-0) beat Aransas Pass 70-3.

5. China Spring (6-1) lost to La Vega 17-10.

6. Henderson (6-1) lost to Kilgore 28-26.

7. Geronimo Navarro (6-0) idle.

8. Gilmer (6-1) beat Gladewater 35-28.

9. Abilene Wylie (5-1) beat Big Spring 59-7.

10. Van (8-0) beat Mabank 47-0.

Class 3A

1. Brock (7-0) beat Paradise 36-6.

2. Newton (7-0) beat Garrison 43-6.

3. Malakoff (7-0) beat Palestine Westwood 46-14.

4. Sunnyvale (7-0) beat Dallas Life Oak Cliff 49-14.

5. Cameron Yoe (6-2) lost to Rockdale 80-54.

6. White Oak (7-0) beat Gladewater Sabine 62-8.

7. Franklin (6-1) idle.

8. Hallettsville (8-0) beat Vanderbilt Industrial 29-0.

9. Canadian (5-2) beat Amarillo Highland Park 68-6.

10. Cisco (5-1) beat Coleman 42-21.

Class 2A

1. Bremond (7-0) beat Frost 56-22.

2. Iraan (7-0) beat Wink 57-26.

3. Refugio (6-1) beat Yorktown 55-6.

4. Mart (7-0) beat Axtell 58-2.

5. Tenaha (7-0) beat Wortham 75-0.

6. Lovelady (6-0) beat Deweyville 43-0.

7. Stratford (6-1) beat Panhandle 27-13.

8. Albany (6-1) beat Baird 60-13.

9. Price Carlisle (7-0) beat Alto 28-7.

10. Muenster (6-1) beat Lindsay 61-34.

Featured Posts
Recent Posts
  • Twitter Classic
Follow Us
Search By Tags

© 2006-2020 Designed and Owned by Txprepsfootball.com